HOMEPAGE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HOMEPAGE

This website belongs to real TNT SWAT clan which has been existing over 2 years.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1

3 posters
YazarMesaj
FearFactory
Moderator
Moderator
FearFactory

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Empty
MesajKonu: Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1   Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Icon_minitimeÇarş. Eyl. 19, 2007 2:04 pm

Herkese sevgiler saygılar.

Ömer (Sardokar) ile düşünüp size Swat 4 için çözüm hazırlamayı düşündük.Size eğitim olması açısından bu konuda sırf Foodwall Restaurant'ı anlattım ve bol bol resim koydum.İleriki konularda resim sayısını bu kadar fazla tutamayabilirim ve bir kaç bölümü tek bir mesajda anlatabilirim.

Resimlerin boyutunu küçülterek sayıyı yine fazla tutabiliriz.Bu konuda size bir anket sunuyorum.

Dilerseniz tam çözüme başlayalım.

Foodwall Restaurant

Foodwall Restaurant,tek kişilik modun ilk bölümü.Kurguya göre aranan iki şüpheli silahlarla birlikte bir kaç kişiyi bu restoranda rehin almış.Biz de swat ekibi olarak derhal olay yerine gidiyoruz haliyle.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-210627

Hazırlık :

Brifingi iyi okumakta fayda var....

Öncelikle brifingde şüpheliler hakkında bilgimiz var.Biri 31,diğeri 34 yaşında iki erkek.Silahları var.Zırh taşımıyorlar.

Rehineler hakkında bilgimiz yok.

Tek bir giriş seçeneğimiz var.

Silah seçimini bu bilgilere göre yapmakta fayda var.Bu sayede görevi daha yüksek puanlarla bitirebilirsiniz.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-210642

Öncelikle ben tercihimi JHP mermiler ile birlikte makineli tabancalardan yana kullandım.JHP mermi demek;ucunda zırh delici malzeme bulunmayan,öldürücü etkisi diğer FMJ mermilere nazaran daha az olan mermi demek(FMJ zırh delicidir).Şüpheliler zırh giymediği için öncelikli olarak onları canlı ele geçirmeye odaklandım.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-210731

Kendim ve kırmızı takımın 2 numaralı elemanı Girards için Ump-45 seçerken,kırmızı ve mavi takımların 1 numaralı elemanları için Mp-5 i uygun gördüm.

Grubun en agresif elemanı olan mavi 2 numara Jackson'a ise onun favori silahı olan M4 Super 90 pompalı tüfeğini verdim yine.Ama mermilerini öldürücü etkisi çok daha az olan 2. seçeneğe aldım.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-210720

Bende ve kırmızı 1 numara Raynolds'da ikincil silah olarak Taser bulunmakta.Ayrıca yine Reynolds ve mavi 1 numara Fields optiwand taşımaktalar.Kırmızı 2 Girard ve mavi 2 Jackson door wedge denen kapı kilitleyici aleti her ihtimale karşın taşımaktalar.Ekibinizde en az 1 kişide bulunsun optiwand !

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-210808

Görev Başlıyor :

Bölüm başladı ve ben de ilk emrimi verdim.

Elimdeki haritaya göre hemen ilk girişte büyük bir salonumsu yer vardı ve şüphelilerin bir kısmı burada olabilirdi.Kırmızı takımı "stack up" seçeneği ile kapıya yönlendirdim.Aldığım cevap kapının açık olduğu yönündeydi.Onlar beklerken ben mavi takımla arkadan dolaşacak ve büyük salona çift yönden baskın yaparak eğer şüpheliler burdaysa daha kolay teslim olmalarını sağlayacaktım.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-210908

Mavi takımı arkama alarak ben de binanın yanındaki garaj yolundan arka kapıya doğru ilerlemeye başladım.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-210926

Kapıya geldiğimizde mavi takıma "open and clear" komutunu verdim.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-210939

İçerisi temiz çıktı.Biz de bunun üzerine soldan devam edip mutfağa yöneldik.İçeride bir sivil vardı.

Hemen "restrain" komutunu vererek sivili güvenliğini sağladım.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-211017

Ardından geldiğimiz yolun solunda kalan odaya girmek için kapıya doğru yöneldik.Bu sırada karşımıza çıkan bir aşçı ona seslenmemize aldırmadan kaçmaya çalıştı.Bunun üzerine Taser silahımı çıkardım ve şüpheliye sıktım.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-211009

Şoku yiyen şüpheli hemen kendini bıraktı.Tekrar "restrain" komutunu verdim.Ekibiniz kelepçelerken etrafı mutlaka koruyun.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-211028

Ardından kapıya yöneldik.Open and clear komutunu verdim yine.Bu komutu verdikten sonra hemen odaya girmeye çalışmayın.Yolu tıkayabilir ve o kargaşada takım arkadaşlarınızdan birinin ya da kendinizin yaralanmasına sebep olabilirsiniz.Kapı açılıp odaya girilirken son ana kadar duvar kenarında kalın.İçeri girdiğinizde kuytu köşeleri iyi kontrol edin.

İçeride bir sivil vardı ve onun da güvenliğini sağlattırdım.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-211043

Ardından tekrar mutfağa yöneldim.Kırmızı takımı kontrol etmek için insert tuşu ile kameralarına baktım.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-211108

Ardından mutfak çıkışındaki kapı için "mirror under door" seçeneğine geldim.

Kapının altından optiwand ile bakan adamım içerisinin temiz olduğunu söyleyince içeri girdik.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-211127

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-211207

İçerisi temiz çıktı...

Ardından kırmızı takımdan birinin kamerasını açtım ve caps lock u açtım.Bu sayede kamerayı istediğim gibi yönlendirebildim.Kamerayı kapıya doğrulttum ve çıkan seçeneklerden "open and clear"ı seçtim.Bu sırada mavi takıma da öbür kapı için aynı komutu verdim.İçerisi temiz çıktı.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-211238

Sonra geri döndüm ve iki adet tuvaletin altından optiwand aletiyle içeride birilerininin olup olmadığını kontrol ettim.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-211311

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-211327

Sonra tekrar geri döndüm mutfağı geçtim ve ilk giriş yaptıım yerdeki orta kapıya geldim...

Görev Yeni Başlıyor :

Kırmızı takıma her ihtimale karşın mutfak tarafını koruma komutu verirken mavi takıma kapıyı açtırmak istedim.Ama kilitliydi.Bunun üzerine "breach and clear" seçeneğine geldim.Adamım kapı üzerine patlayıcıyı yerleştirdi ve patlatır patlatmaz baskını gerçekleştirdik.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-211440

Merdivenlerde çok dikkatli olun.Yavaş yavaş ilerleyin.Daima yukarıyı kontrol edin...

İçerisi temizdi.İleride iki kapı vardı ve tek bir salona açılıyordu.Kırmızı takımı bir kapıya mavi takımı bir kapıya yönlendirdim.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-211508

Ardından mavi takıma "open,bang and clear" emrini verdim bu sırada kırmızı takıma da "open and clear" emrini...

İçerideki şüpheli yediği flaş bombasına direnir gibi olsa da yan taraftan gelen kırmızı takımı görünce uyarılara dayanamayıp silahını bıraktı.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-211536

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-211554

Geri döndüm ve masadaki silahı aldım.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-211615

Ardından sol taraftaki kapıya yöneldim."Open,bang and clear" emrini verdim.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-211629

İçerden "ah uh" gibi sesler gelince anladım ki şüpheli flaş bombasından etkilendi.Teslim olmaması ihtimaline karşı Taser'ımı çıkarıp içeri girdim.

Neyseki Taser'a gerek kalmadı ve silahını bıraktı.Hemen silahı aldım ve adamı kelepçelettirdim.

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-211650

Sakın bu yaptıklarınızı rapor etmeyi unutmayın.

Sonuç olarak görev 100 üzerinden 100 puanla bitiyor.Geçmiş olsun...

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Swat4-20070919-211658
Sardokar
Admin
Admin
Sardokar

Yer : İstanbul

MesajKonu: Geri: Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1   Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Icon_minitimeÇarş. Eyl. 19, 2007 2:07 pm

Hepsini çok iyi bilmeme rağmen senin anlatımın olduğu için tek tke okudum ve çok beğendim.Eline sağlık başka hiçbiryerde yok bu cheers
https://tntworldwide.yetkin-forum.com
ColdSteel
Er
Er

MesajKonu: Geri: Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1   Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Icon_minitimePerş. Eyl. 20, 2007 12:45 pm

Eline sağlık cheers . Silah seçiminden, komutlara,nerede ne yaptığına,hangi yerde nasıl ilerlenmesi gerektiğine değin herşeyi anlatıp bizleri aydınlattığın için teşekkürler.Böyle bi açıklamanın başka hiç bir sitede bulunmayacağına inanıyorum.
FearFactory
Moderator
Moderator
FearFactory

MesajKonu: Geri: Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1   Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Icon_minitimePerş. Eyl. 20, 2007 12:47 pm

Sağol Ecu cheers
Pazartesi sana da getirecem...
Sardokar
Admin
Admin
Sardokar

Yer : İstanbul

MesajKonu: Geri: Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1   Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1 Icon_minitimeCuma Eyl. 21, 2007 7:35 am

cheers
https://tntworldwide.yetkin-forum.com

Swat 4 Single Player Career Modu Tam Çözüm Bölüm 1
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Swat 4 ile ilgili hersey..
» Swat 4'den bazi resimler