HOMEPAGE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HOMEPAGE

This website belongs to real TNT SWAT clan which has been existing over 2 years.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ghost Recon Serisi İncelemesi

5 posters
YazarMesaj
FearFactory
Moderator
Moderator
FearFactory

Ghost Recon Serisi İncelemesi Empty
MesajKonu: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimeSalı Eyl. 04, 2007 7:25 am

...C-130 un güçlü motorları ortalığı inletirken içerisindeki 4 adam kendilerini neyin beklediğini bilmedikleri bir yolculukta olduklarını biliyorlardı.

Kararlı,güçlü ve aşırı karizmatik Yüzbaşı Scott Mitchell askerlerine uçaktan atlama emrini vermişti işte !

Peşi sıra atlayan 3 adamın ardından Mitchell de atladı.

Yere indi ve gelecek emirleri bekledi.

Takım elemanlarına ulaşmalıydı....

Ama etrafta onca Meksika askeri varken nasıl yapabilecekti bunu ? Bu cehennemden çıkabilecekler miydi ?

" I Have No Name Colonel ! I Am A Ghost... "

Graw duyurulduğunda nasıl heyecanla bekledim anlatamam.Graw şu an 75 lira ile 95 lira bir fiyat aralığında , Graw 2 ise 100-150 aralığında Türkiye'de orijinal olarak bulunabilir.Yurtdışından sipariş ise daha ucuza geliyor...

Ghost Recon Serisi İncelemesi Albfn201s6eaxm9ur

Graw taktiksel FPS oyunlarında bir devrim yarattı.Bu kaçınılmaz bir gerçek.

İsterseniz Graw incelememize tek oyunculu moddan başlayalım.

Oynanılabilirlik :

Ubisoft klasını konuşturmuş resmen.Karakterinizi yönlendirmek,diğer adamlara emir vermek oldukça kolay.Farenin orta tuşunu döndürerek tüm takımı ya da herhangi bir adamı seçerek yine fare orta tuşuna basarak yönlendirebiliyoruz.Bu emirler içinde " cover , move ,attack ,stop " var.Ayrıca tab tuşuyla açılan taktik haritamızda daha karmaşık emirler verebiliyoruz.Örneğin önce "move" seçeneğine tıklıyoruz.Ardından "attack" seçeneğine.Sonra da " execute all" seçeneğine tıklıyoruz ve adamımız önce istediğiniz pozisyona koşuyor ardından gösterdiğiniz noktaya saldırıda bulunuyor.

Ghost Recon Serisi İncelemesi GRAW

Tüm takım özel gözlükler kullanıyor.Bu gözlüklerde sağlık durumları,hedef bilgileri gibi şeyleri görebiliyoruz.Çünkü uydu bağlantılı ! Ayrıca gözlüklerde gece görüş özelliği de var.Bunu M tuşu ile etkinleştirebiliyorsunuz.

Siz takım kaptanı olduğunuzdan gözlüğünüzün sağ üst köşesinde seçtiğiniz elemanın kaskındaki kameradan -3d map biçiminde- bakmanız mümkün.Eğer adam gibi bakmak istiyorsanız G tuşuna basıyorsunuz ve kameranın görüntüleri gözlüğünüze yansıtılıyor.

Ghost Recon Serisi İncelemesi Ofof

Shift tuşu ile depar atabiliyor,depar atarken boşluk tuşuna bastığımızda kendimizi yere atıp kolay bir biçimde siper alabiliyoruz.Ctrl tuşuna bastığımzda adamımız kendini tamamen yere atıyor.Tabi bu yere düşmeler sırasında gözlüğünüzün toz toprak olması gibi ince ayrıntılar unutulmamış.Hayran olmamak elde değil.

Yeri geldiğinde tek kurşunla ölebiliyorsunuz.Yapay zeka gördüklerimin en iyisi diyebilirim.Şöyle örnek vereyim.Mesela bir XM-8 tüfeğinin optik nişangah olmadan etkili erimi 200-300 metre arasıdır.Düşman askerleri de sizi 200-300 metreden vurabiliyorlar ! Siz onlara saldırdığınızda koşup en kuytu köşelere saklanıp,arkanızdan dolaşıp size pusu kurabiliyorlar.Çok küçük bir kaç falso var.Örneğin askerin dizine saydırdığınızda ölüyor(Gerçi bu acıdan,kan kaybından,korkudan diye nitelendirirsek falso olmuyor.Boşverin canım falso falan değil bu unutun !).Ya da çatışma ortasında bir noktaya odaklı,hiç etraflarına bakmadan koşabiliyorlar.Keklik gibi avlanıyorlar haliyle.Ama bunu da " o askerler acemidir canım " diye yorumlayabiliriz tabi.Sonuç olarak gördüğüm tüm yapay zekaları bilmemkaça katlamış bulunuyor bu oyun.

Ölünce de ya gözleriniz kararıyor,ya da kanlanıyor !

Ghost Recon Serisi İncelemesi AAH

Bunun dışında bölüm bölüm emrimize Drone denen ve keşif yapmaya yarayan uçan bir alet veriliyor.Bunu da yönlendirmeniz mümkün.Kamerasından baktığınızda bu akıllı alet düşmanları tespit edip işaretliyor ve bu işaretleri eş zamanlı olarak gözlüğünüze aktarıyor.Müthiş be !

Yine aynı şekilde bazı bölümlerde emrinize hava saldırısı,tank saldırısı gibi şeyler de veriliyor.

Bölüm başlarında silah seçebiliyorsunuz.Bu durum Graw 2 de her bölüm için geçerli.Ana silahınızı makineli tüfekler oluştururken bunun yanında makineli tabanca,tabanca ve el bombası - roketatar seçmeniz mümkün.Ayrıca elemanlarınızın silahlarını da seçebiliyorsunuz.

Graw da yerdeki silahları almak ya da etraftaki yüksek kalibreli makineli tüfekleri kullanmak gibi bir seçeneğiniz yok.Bu Graw 2'de var.

Oynanılabilirliğe 10 üzerinden 9.7 veriyorum !

Sesler :

Oyunun diğer bir harika yanı müthiş sesleri.

Çatışmanın ortasındayız ve birden "ciyuf" diye bir ses diğer seslerin arasından kendini belli ediyor resmen ! Ardından adamımız ağlamaklı bir ses tonuyla " Captain ! I'm hit ! " diye bağırıyor.

Askerlerin seslerinin olaylara göre değişimine çok dikkat edilmiş.Çatışma içinde değilseniz gayet sakin ve kalın bir ses tonuyla konuşan askerleriniz ; çatışma sırasında heyecanlanıyor,ses tonları inceliyor ve bağırarak konuşmaya başlıyorlar.Bir elemanınız öldüğünde ise gerçekten bir dostu ölmüş gibi söylüyor bunu ! Bravo Ubisoft cheers

Her silahın sesi birbirinden barz şekilde ayrılıyor.Zaten bunu da beklerdik yani...Silahların ortamdaki yankıları da çok iyi yapılmış.Ağır makineli tüfeğin yankısı haliyle daha güçlüyken,bir mp-5 inki haliyle nerdeyse yankılanmıyor.Bu tip ince ayrıntılar daha da gerçekçi hale getirmiş oyunu.

Patlama efektleri süper.Önce şok dalgasının yarattığı " ciyuf " umsu sesi ardından patlamanın korkunç gürültüsünü duyuyoruz.

Ubisoft dersine çok iyi çalışmış.Seslere 10 üzerinden 10 veriyorum.

Grafikler :

Şunu belirtelim ki Ubisoft'un son zamanlarda yaptığı ve çok sinir olduğum bir davranışı var.Xbox360 için tasarlanan oyunlar az bir değişim ile bilgisayar platformuna da aktarılıyor.

Grafikler xbox360 kadar iyi değil haliyle.Ama yine de muhteşem olduğunu söylemeliyim.

Dedim ya yere atladığınızda gözlüğünüzün toz toprak olması gibi ince ayrıntılara dikkat edilmiş.

Hele patlama efektlerini sormayın gitsin.Graw 2 ile birlikte gördüklerimin en iyisiler.Patlama henüz bittikten sonra sıcaklık yüzünden bulanıklaşan görüntüye kadar her şeye dikkat edilmiş.

Mermiler duvarlarda izler bırakıyor.Çok yoğun bir ateşten kurtulmak için bir duvarın arkasına sığındığımızda mermiler yüzünden duvardan kopan parçacıkları görebiliyoruz ! Buyrun :

Ghost Recon Serisi İncelemesi Yaknatmam8iileduvarabirateatm

Askerleri vurduğunuzda fışkıran kan gibi ayrıntılar atmosferi iyice müthiş hale getiriyor.

Grafikler benden 9.5 alıyor.

Çoklu oyuncu modu :

Gerçekten çok zevkli.

Deathmatch , team deathmatch gibi modlar var.Ama Graw 2 nin Graw dan kısa bir süre sonra çıkması üzerine pek tutulmuyor haliyle.Size önerim Graw ı tek oyunculu modda oynamanızdır.

Sonuç olarak Graw benden 10 üzerinden 9.7 alıyor.

Graw 2 ' ye gelirsek...

Ghost Recon Serisi İncelemesi 1369

Graw dan kısa bir süre sonra çıktığı için detaylı inceleme yaparsam Graw ile hemen hemen aynı olacak.O yüzden yeniliklerden bahsedeyim.

Ghost Recon Serisi İncelemesi Adamm

Oynanılabilirlik namına değişen pek bir şey yok.

Silah seçenekleriniz bariz şekilde artmış ki bu çok güzel.

Yerdeki slahları alma,yüksek kalibreli makineli tüfekleri kullanma seçeneğimiz var artık !

Bunun dışında askerlerimizi yönlendirirken "Go assault" ve "go recon" olmak üzere iki seçeneğimiz var.Assault modda bildiğiniz silahlı,çarpışmaya hazır biçimde ilerliyorlar.

Recon modda silahlarını kaldırıp çok sessiz ve gizlenerek ilerliyorlar.Ki çok düşman askerinin içinde bulunan bir hava savunma sistemine saldırma , ya da sürpriz saldırı öncesi mevzilenme gibi durumlarda çok işe yarıyor.

Ghost Recon Serisi İncelemesi Taktihharita

10 üzerinden 10 !

Sesler yine aynı : Müthiş !

Askerlerimizin seslerinin birbirlerinden ciddi şekilde ayrılması,her askerin karakteri neyse ona uyacak şekilde konuşması gibi yenilikleri nihayet görüyoruz (bu konuda Graw'dan puan kırmalıydım)

10 üzerinden 10 !

Grafikler :

Atmosfer iyice güzelleşmiş.Mermilerin duvarlarda yaptığı izler daha güzel hale gelmiş.

Graw bildiğiniz üzere Ageia PhysX kartı destekli fizik motoruyla çalışıyordu.

Xbox 360 için tasarlanan Graw 2'de de bu motorun etkisi çok büyüktü.Özellikle atmosfer konusunda.

Graw 2 yi bilgisayarda oynamak isteyenler için Cd nin içinde bir de demo olarak Ageia PhysX kartı opsiyonu geliyor.Yani oyunu bilgisayarda da oynayabiliyorsunuz bu sayede ! Ama bu kartınız yokse grafikleri en yükseğe getiremiyoruz.

Ghost Recon Serisi İncelemesi Patlama-1

Grafiklere sırf bu son sebepten 9.5 veriyorum .

Multiplayer :

Aşırı zevkli.Deathmatch,team deathmatch,cooperative gibi modların yanında " Hamburger Hill" ve "Recon vs Assault" adında aşırı zevkli 2 mod daha var ki en çok tercih edilenler sanırım bunlar.

Ghost Recon Serisi İncelemesi Multi

Biraz açarsak :

Hamburgre Hill modunda Rebels takımının elinde bulunan bir noktayı ele geçirmeye ve belli bir süre elinde tutmaya çalışıyor Ghosts takımı.

Recon Vs Assault modunda ise Ghost takımı isyancıların elindeki hava savunmalarını yok etmeye uğraşıyor.

Bu modlarda eğlencenin sınırı yok.Taktik belirliyor ve öyle ilerliyorsunuz.Taktik yoksa zafer de yok !

Size şöyle bir örnek vereyim :

Recon Vs Assault modu oynuyoruz.5 kişiyiz.Ben Rx4 kullanıyorum.Diğer elemanlardan bir tanesi keskin nişancı tüfeği,diğer 3 eleman ise G-36 almış.

Rebels takımına fark ettirmeden ilerliyoruz.Bu sırada benim öldürme sayım en yüksek olduğu ve hiç ölmediğim için bana komutan gözüyle bakmaktalar arkadaşlar. bom

Bir sokağa geliyoruz.Sokağın öbür tarafında bir tepede bulunuyor hava savunma sistemi.

Rebels takımı sokak üzerinde ve farketmiyorlar ama bize doğru yaklaşıyorlar.

Hemen en yakındaki evin kenarına siperlenip keskin nişancı arkadaşa onu koruduğumu karşıya koşarsa düşmanları öldürebileceğimizi söylüyorum.

"Ok fear lets start " diyor.Mevzilenip ateş açıyorum ve rebels takımı siperlenirken fırsattan istifade keskin nişancı arkadaş karşıya geçiyor ve askerleri patır patır vuruyor.

Geri kalan 3 elemanı da koruyoruz yoğun ateşimizle.Siperlendikleri yerlerin üst noktalarına yaptığım seri atışlarla kafalarını kaldırmamalarını , hareketsiz kalmalarını sağlıyorum.

3 arkadaş Hava savunma ünitesinin yanında pusu kurmuş Rebels takımı elemanlarıyla çatışırken keskin nişancı arkadaşla birbirimizi koruya koruya hava savunma ünitesinin bulunduğu yerin ana girişine doğru ilerliyoruz.Amacımız ağır makineli tüfeği kullanarak hepsini püskürtmek ve oyunu kazanmak.Ama keskin nişancı arkadaş ben makineli tüfeğe geçtikten hemen sonra vuruluyor.

Rebels takımını girişe yaklaştırmamaya çalışıyorum ve bu sırada 2 mermi isabet ediyor bana.

Diğer 3 arkadaşa bombayı koydunuz mu diye soracakken patlamanın sesi geliyor ve oyunu kazanıyoruz.

10 üzerinden 10 (hatta 15-20 !)

Taktik Fps türünü seviyorsanız hayatınızın oyunu olacak kalitede oyunlar Graw serisi...

Graw 2 ye de genel olarak 10 üzerinden 10 veriyorum.

Ghost Recon Serisi İncelemesi Multi2

Ghost Recon Serisi İncelemesi Multi3

Ghost Recon Serisi İncelemesi Demolution

Bu da isteyenler için muhteşem bir wallpaper...

Ghost Recon Serisi İncelemesi Wallpaper6_1024x768

En son tarafından Cuma Kas. 02, 2007 11:49 am tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
Sardokar
Admin
Admin
Sardokar

Yer : İstanbul

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimeSalı Eyl. 04, 2007 10:03 am

Çok sürükleyici ve açık bir anlatım.Eline sağlık..
Bu inceleme hiç bir yerde yok Smile
https://tntworldwide.yetkin-forum.com
FearFactory
Moderator
Moderator
FearFactory

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimeSalı Eyl. 04, 2007 4:04 pm

SmileSmile
ColdSteel
Er
Er

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimePerş. Eyl. 20, 2007 1:02 pm

Arkadaşıyle CD ciye gidipte almaktan vazgeçen ben aahh ah ... keşke max payne2 yerine ghost recon u alsaydım gittiğim yerden.Max Payne vari 'ramboculuk' oyunlarından sıkılmya başladım artık. çok güzel ve sade bir biçimde anlatmışsın tebrikler.Bana bu oynun resimlerini daha önce atmış ve bu yazıya daha evvelden göz atmış olmama rağmen yorumum geç oldu kusura bakma adamım Wink
FearFactory
Moderator
Moderator
FearFactory

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimeCuma Eyl. 21, 2007 8:09 am

Sorun değil dostum.

Ama çok ciddi bir sistem istediğini belirtmeliyim.
xradar
Çavuş
Çavuş
xradar

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimePaz Eyl. 30, 2007 5:20 am

Siteye saçma sağpan oyunlar hakkında bilgi yüklemeyelim pls pirat
Sardokar
Admin
Admin
Sardokar

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimePaz Eyl. 30, 2007 5:23 am

N3ŞT3Rs demiş ki:
Siteye saçma sağpan oyunlar hakkında bilgi yüklemeyelim pls pirat

Sen git mario felan oyna yada çık dışarda seksek oyna butür oyunlar sana ağır gelir
Kedi uzanamadığı ciğere pis der imiş Twisted Evil
xradar
Çavuş
Çavuş
xradar

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimePaz Eyl. 30, 2007 5:53 am

.
xradar
Çavuş
Çavuş
xradar

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimePaz Eyl. 30, 2007 5:57 am

.
Sardokar
Admin
Admin
Sardokar

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimePaz Eyl. 30, 2007 6:01 am

Olm harbi banlarım bak site hakkında düzgün konuş
xradar
Çavuş
Çavuş
xradar

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimePaz Eyl. 30, 2007 8:21 am

O zaman rahat dur!!!
Sardokar
Admin
Admin
Sardokar

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimePaz Eyl. 30, 2007 8:25 am

Rahat durması gereken kişi sensin bak valla ileri geri post atma banlayacam
xradar
Çavuş
Çavuş
xradar

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimePaz Eyl. 30, 2007 8:26 am

I'am stupid . Please kick my ass Smile

Edited by Sardokar
HonouR
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi
HonouR

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimePtsi Ekim 01, 2007 1:12 pm

Hahahaha Noler Yaw?
FearFactory
Moderator
Moderator
FearFactory

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimeSalı Ekim 02, 2007 9:28 am

Eh sıçtınız içine olum ! Graw ' ile ilgili yazın lan şuraya !
Sardokar
Admin
Admin
Sardokar

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimeSalı Ekim 02, 2007 9:34 am

Evet 4 gün uzaklaştıra geliyor yoksa ..
xradar
Çavuş
Çavuş
xradar

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimeÇarş. Ekim 03, 2007 10:40 am

...
HonouR
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi
HonouR

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimeÇarş. Ekim 03, 2007 1:55 pm

Bana Gelio mu Lan uzaklaştırma ?

oyuna gelince oynamadım ama ilgimi cekti cd sini verin x)
FearFactory
Moderator
Moderator
FearFactory

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimePerş. Ekim 04, 2007 9:42 am

İmzana kurban Smile
Sardokar
Admin
Admin
Sardokar

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimePerş. Ekim 04, 2007 9:44 am

Neşters banned Smile
HonouR
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi
HonouR

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimePerş. Ekim 04, 2007 10:27 am

Wink
FearFactory
Moderator
Moderator
FearFactory

MesajKonu: Geri: Ghost Recon Serisi İncelemesi   Ghost Recon Serisi İncelemesi Icon_minitimeCuma Ekim 05, 2007 7:47 am

Hele şükür !

Ghost Recon Serisi İncelemesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ghost In The Shell [1995]
» Ghost Windows 7 Ultimate Lite Edition Download